renovace

Jaké zajímavé výsledky dává na první pohled malá obnova interiéru

Během obnovy bytu skvělou volbou bude přemýšlet o tom, co se v něm bude nacházet. Díky tomu je možné ověření toho, jaký typ podlahy bude nejlepší, jaká plocha stěn bude prázdná, kolik prázdných čtverečních metrů zůstane v prostoru. Ikdyž se to nezdá, už to dává několik pozoruhodných informací, protože stojí to za to, zvolit takové barvy a dekorace stěn, které shodují s plochou – světlé barvy, takové jako tř. smetanová, žlutá buď světlé fialová vizuálně zvětšují plochu, a velice intenzivní – můžou vypadat zajímavě a dávat zvláštní rys, ale můžou také zmenšit prostor.

plochý
Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Zvláště takovým barvám, jako např. rudá anebo intenzivně růžová, nejlépe dát si pozor. Intenzivitu nejlépe také přizpůsobit k osvětlení – v temném prostoru lepší volbou budou samozřejmě světlé a mírné barvy, a pozoruhodný rys můžeme získat díky malebným přilohám a designerskému nábytku. Když se ukáže, že nejdůležitější zdroj světla je příliš slabý, trefou do černého bude mít několik menších – tř. v formě na stěny nebo stojících lamp.

Kromě barvy, stojí to za to, přemýšlet i dekorace. Můžou ony také zvětšit prostor anebo ho zmenšit; záleží to nejenom na jejich ploše, ale i hustotě vzoru. Stěny v pruhy a s tečkámi ve stylu retro jsou v dnešní době populární, ale bohužel sluší pouze velkým prostorům – když někdo by chtěl zvětšit plochu, ale bez vjemu holých stěn, může vybrat větší vzory, ale které se nachází v nějaké vzdálenosti od sebe, zvolit fototapetu s krajinomalbou, buď prostě závěsit obrázek. Nyní je tolik pozoruhodných dekorací nástěnných, že asi každý může najít něco perfektního, co bude slušet nejenom osobnímu vkusu, ale i pravidlům aranžmá interiéru. Moc vysokou poptávkou se charakterizují fototapety a dekorace ve stylu vintage anebo industriálním – přede vším, protože dávají interiérům úplnou proměnu.

V ohledu volby podlahy stojí to za to, přemýšlet, jaká bude role toho interiéru. V kanceláři a jiných pracovních místech obvyklé linoleum není již populární – autentický vjem odbornosti dávají dřevěné panely a módní dlaždice. V dětském pokoji, a občas i obývacího pokoje doporučované jsou měkké textury – úžásný koberec buď stylové krytiny budou skvělou volbou. V kuchyni a koupelně důležitá je funkčnost, proto podlaha musí být intuitivní k čistění a odolná proti vodě – keramika je rovněž tam doporučená.