dítě

S malým dítětem ve věřejných místech – proč stojí to za to, pečovat o dětské koutky

Když rodiče cestují s nemluvňaty nebo dělají společné aktivity s nimi, občas se můžou objevit rozmanité potíže. Velmi malé děti jsou někdy nepředvidatelné v ohledu používání záchodu anebo potřeby krmení. Na štěstí, v dnešní době celá řáda věřejných míst to zohledňuje, a moderní věřejné záchody jsou skvělé přizpůsobené k potřebám rodičů. Dostupné jsou zároveň speciální prostory pro rodiče, a i různorodé druhy příslušenství.

dítě ve veřejném WC
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Patří k ním např. dětský přebalováky, jenž dávájí možnost klidnou výměnu plenky v pohodlných podmínkách. Pečlivě zařízený dětský koutek ve věřejném záchodě by rovněž měl obsahovat několik dalších výhod – třeba židle na krmení nemluvněte buď hezkou valendu. Stojí to za to, se starat nejen o pohodlí koutku pro rodiče, ale i nádherný a útulný vzhled, který udělá pozitivní první dojem – z tohoto důvodu trefou do černého pro správce věřejného záchodu bude volba pouze nejlepších barev a tapet – nejenom veselých a světlých, ale rovněž s módní matovou plochou. Je to jev, jenž rodiče stále častějí můžou podívat se na v hypermarketech a dalších klíčových věřejných místech. Tyto aranžmá působí, že maličké dítě necití se tak cizí a má pocit bezpečnosti, co dává rodičům aspoň trochu více klidu. A klid je věc, kterou každý velice hodnotí během takových činností, jako cestování letadlem, léčba v nemocnici, návštěva restauraci anebo obyčejné nákupy. Aby zákazníci – ke kterým velmi často patří rovněž rodiče s malými dětmi – byli spokojení, věřejný záchod musí nejenom mít účelný interiér pro krmení a přebalování, ale také být praktický, čistý a nepůsobit žádné, i zdánlivě malicherné potíže.

Pisoáry ve veřejných WC
Autor: Stilgherrian
Źródło: http://www.flickr.com
Během planování místa pro dětský koutek v obchodním centru, autobusovém nádraží, letišti anebo kanceláři stojí to za to, zvolit, vzhledem k správné organizaci, pokoj jenž je v bezprostřední blízkosti ostatních záchodů – je to místo, jež je intuitivně hledané, když nemluvněte potřebuje krmení buď přebalování. Rovněž umístění takového koutku v okolí krytého hřiště bude velmi skvělý nápad. Skvělou volbou bude také graficky informovat o tom, že pokoj pro dítě je věřejně dostupný v objektu, a ukázat šipkámi cestu. Je to důležité zvláště, když věřejné místo je pravdivě velkoplošné, protože každý se v tom případě může ztratit. Nejlépe být si vědom, že kvalitní zařízení pro dětský koutek je pozoruhodný druh investice, protože bude podporovat skupinu, jež v obchodních centrech a restauracích nechá hodně peněz vzhledem k rozsáhlým potřebám.