pozadí

Shabby chic – útulný a zajímavý typ stylu vintage a trefa do černého v ložnici

Nyní, mezi rozmanitými estetiky které se označují velkým zájmem zákazníků každý může prohlížet zajímavou módu na retro. Tenhle účinek je možné obdržet díky různým způsobům, dokonce když jsou používané současné látky – např. styl retro dávají dekorační závěsy, okouzlující obrazy a sošky, buď elegatní nádobí a jiné stylové dekorační výrobky. Nestojí, ačkoliv, podceňovat důležitou roli, jakou dává rovněž malba stěn a účelný nábytek. Proto, v průběhu planování zařízení ložnici, stojí to za to, přemýšlet, jak by vypadal styl shabby chic.

nábytek
Autor: Tracey & Doug
Źródło: http://www.flickr.com
Shabby chic se označuje vysokým, skoro barokním počtem výzdob, účinkem umělé starnutí látky, a ještě velmi světlými barvámi. Ta estetika může proměnit každou ložnici v nejromantičtější a příjemný koutek. Okouzlující rovněž vypadá v dětské ložnici pro maličkou holku. Je to v rostoucí míře nejlepší volba pro ty osoby, kterým se líbí estetika 19. století, gothic, nebo jednoduše něco nápaditého.

Typické dekorativní výrobky pro shabby chic je nábytek zdobený technikou decoupage, nádherné porcelánové panenky, široké závěsy, velice zdobené noční skřínky a hezký porcelán. V shabby chic je důležitý přístup k látce – je docela klíčové, aby všechny barvy, především nábytku, byly zajímavé a měly svůj vlastní rys. Aby tenhle vjem získat, nábytek a některé dekorační přílohy se potahuje několika vrstvámi barev nebo laku, a potom vědomé, pozorné protírání. Díky tomu pravděpodobně není absolutně možné splést ten styl s čímkoliv ostatním.

Ikdyž nábytek shabby chic zdánlivě je velice citlivý na poškození, je to jedině iluze – novodobá technologie dává mu skvělou úroveň životností a pohodlí, a asi nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice zařízená v té estetice. Vhodně přízpůsobené dekorace a příslušenství shabby chic můžou okouzlit dokonce ohromné skeptiky – rovněž, protože se charakterizují různorodostí a mezi ními asi každý najde něco nejlepšího pro sebe. Během volby dekorací do ložnici v estetice shabby chic stojí to za to, vědět, že pozoruhodné príklady kompletních prostorů jsou nejednou dostupné na – třeba na profesních stránkách, katalogech a nábídkách obchodů věnovaných nápaditým dekoracím buď aranžmá interiérů.