Nástěnná malba s květinami

Tapety, které nalepíte sami – co stojí pamatovat o samolepících foliech

Celá řáda lidí během obnovy prostoru chce absolutně sami rozhodovat o stylu prostoru a o všech činnostech. Dnes je možné to v rostoucí míře, protože více dekoračních výrobků je připravených tak, aby objednavatelé sami je mohli používat na podporu pravidla „udělej si sám“. Díky tomu i amatéři můžou nádherně udekorovat prostor s minimální pomocí odborníků (anebo vůbec bez). Občas obnova pokoje je skvělou volbou nejen, když pokoj anebo dům je ve velmi špatném stavu , ale rovněž když jeho bydlící touží po výrazné změně stylu buď nutná je změna funkce pokoje (tř. dětský pokoj se stává obyvací pokojem).

domů
Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
Kvůli tomu směru hodně firem s dekoračními přílohy návrhuje samolepící tapety, díky kterým celková proměna stěn je možná v pouze několik hodin. Nezbytný je jen čas, trochu trpělivosti a podstatní manuální schopnosti – nepřehlížet během nalepení fototapet vážné je, aby byly připevněné rovně, aby obrázek nebo vzor vypadal vhodně. Stojí to za to, vědět, že samolepící tapety jsou současně bezpečné pro životní prostředí a dosažitelné v asi všech možných barevních variantách – díky tomu vypadajou nádherně nejenom v obývacím pokoji buď soukromém pokoji, ale i v různorodých komerčních prostorech – populární místo. Současně velmi populární jsou tapety, které ukázují různé textury, třeba dubového dřeva, sirových cihel, dřevní kůry anebo mramoru – takové dekorace můžou dělat pravdivé zázraky, pokud žádaný je malebný vzhled pokoje.

pokoj
Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Samolepící tapety v dnešní době jsou velice odolné a nejednou sluší rovněž zdem charakteristických pro starší budovy. Jsou vytvořené většinou z kvalitní folie, jež skvělé se nalepí na moc mnohých látek – na příklad na dřevo, dřevotřísk, a dokonce také sklo. Nezbytné je jen pečlivé přečtení instrukci pro uživatele, aby vhodně připravit zeď – občas klienti budou museli plochu vyčistit anebo zbrousit. Nejsnadnější je rozhodně nalepení tapety na úplně hladkou plochu. Pokud proces dekorování stěn probíhá skvělé, účinky jsou opravdu čarovné – určitě stojí to za to, závěřit možnostem samolepících tapet – se podívat na tento odkaz.